KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8638046
*
nr 863 8046
Marc Henzel
(1896-1952), Sverige
Oljemålning , Marc Henzel (1896-1952), signerad, 1932, 90x115
Marc Henzel, svensk målare och tecknare född 1896, död 1952.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2013
kl 19:44:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 23:07:33
1
3.200 kr
2/12 18:19:52
2
3.200 kr
2/12 18:20:45
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marc henzel olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:52
*
Marc Henzel
Marc Henzel, svensk målare och tecknare född 1896, död 1952.
nr 863 8046
Marc Henzel
(1896-1952), Sverige
Oljemålning , Marc Henzel (1896-1952), signerad, 1932, 90x115
Marc Henzel, svensk målare och tecknare född 1896, död 1952.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 3.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/11 23:07:33 | 1 | 3.200 kr |
2/12 18:19:52 | 2 | 3.200 kr |
2/12 18:20:45 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marc henzel olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:52